porodsjarou

Neratovice, Libiš

723 753 568
jtrhonova(zavináč)seznam.cz

Osobní zkušenost

Z doby covidové

Anička 13.10.2021
Járu jsem poznala během přípravy na svůj druhý porod, který jsem chtěla prožít co nejvíce přirozeně, zažít ho takový, jaký by skutečně bez zásahů měl být. Před porodem jsme měly, vzhledem ke covidové situaci, několik Skype schůzek, kde jsem hned cítila, že jsme si sedly i po lidské stránce. Dále jsme se viděly během kontrol v poradně v porodnici ke konci těhotenství. Závěr těhotenství a potermínové čekání (porod nakonec spontánně 41+1) už pro mě bylo psychicky náročné a Jára mi byla kdykoliv k dispozici na telefonu a moc mě vždy uklidnila. Samotný porod proběhl hladce, zcela mě vnitřně zahojil po mém poměrně nemocničním prvním porodu. Na čtyřech na žíněnce, přítmí, jen Jára a můj přítel. Teplé obklady, žádný nástřih a jen minimální poranění. Nerušený bonding, odložené vážení a opravdu dlouhé dotepání pupečníku. Spontánně, bez podání oxytocinu, jsem pak porodila placentu. Ze sálu jsem už odešla po svých a věřím, že i díky krásnému porodu jsem se okamžitě naladila na miminko, kojení šlo hladce a prožila jsem hezké šestinedělí. I můj partner zpětně docenil, jaký význam to mělo a byl překvapen, jak porod může vypadat. Járo, díky, děláš to skvěle, vždy si na Tebe vzpomenu, že jsi mi v tak zásadním životním momentu byla neskutečnou oporou