porodsjarou

Neratovice, Libiš

723 753 568
jtrhonova(zavináč)seznam.cz

Osobní zkušenost

Očima obou rodičů :)

Moni 09.12.2018
7.10.2018
Byl celkem hezky listopadovy den a my s Mareckem jeli do Tesca pro objednanou skrin a spojili to s navstevou detskeho koutku. Pak jsme dorazili domu, ze si udelame rizky. Ale zacalo me bolet bricho a zada, tak jsem si radeji lehla a uvaril Kuba. Bolest byla cca po 10 min. , ale ruzne se to menilo. Kdyz uz byly kolem 6 min, radeji jsme zavolali moji mame at prijede. Dorazila, my uz vse nastartovane, Mara akorat spinkal, ale jeste jsem si dala dalsi vanu a NAJEDNOU nic! Vsechno preslo... Jare /porod. asistentka/ jsme teda nakonec napsali, ze nic a mama u nas prespala, kdyby nahodou. Druhy den vubec nic, mama vzala Maru ven, ja si uklidila a odpo jsem si dala prochazku do Stromovky, potkala se s Ariel, Mara si pohral na hristi a domu. Porad me pobolivalo v podbrisku, ale rikala jsem si, ze to uz asi do porodu bude. Maracek nechtel tu noc vubec spinkat, a chtel me porad u sebe / potvurka, uz to vedel a citil, ze sestricka bude brzy na svete/. Lezela jsem s nim v posteli a hladila ho, nejak po 23 hod usnul. A ja jsem si sla dat vanu, nejak jsem ji potrebovala.

8.10. 2018 23:45 hod.
Potom jsem prisla do obyvaku a NAJEDNOU mi praskla voda, byla jsem prekvapena kolik vody to bylo. Trvalo nam s Kubou nekolik sekund nez nam doslo, co se deje. ZavolalI jsme babi Maki a Jare, ktera se nejprve vyptavala, aby jsme nejeli zbytecne a domluvili jsme se, ze do hodiny prijedeme, aby mi mohli dat ATB/opet pozitivni streptokok/. Kontrakce zesilovaly, ale porad to bylo zvladnutelne. V aute mi nebylo moc prijemne, jak to ruzne drncalo, ale nastesti to bylo jen 25 minut.

9.10.2018 0:45 hod.
V porodnici jsem jeste musela hned u recepce na WC, zase se telo vyprazdnovalo, tak jako u prvniho porodu. Nahore jsme se uz potkali s Jarou a natacely jsme monitor. To uz se kontrakce stupnovaly, ale hlavne mi sla bolest do zad, cehoz jsem se obavala. Po natoceni monitoru me prohledl doktor, ptal se me na nejake obecne dotazy, ale odpovidala Jara a Kuba, ja uz si sla pomalu do sveho sveta a pripravovala se na porod.. Rikal, ze jsem na 2 prsty a ze to pujde rychle. Pak jsme sli na pokoj, bohuzel nebyl jiny nez 4 luzkovy, Jara mi supr napichla kanylu, ani to nebolelo, a slo se do koupelny tam jsem sedela a prodychvala kontrakce a cekala az dokape ATB. Zajimave bylo, ze se mi zas tak do vany nechtelo, jak jsem si prala, ale sla jsem. Nechala jsem napustit jen trochu, nebyla plna a snazila se uvelebit, aby to bylo co nejpohodlnejsi - bohuzel me porad pichalo v tech zadech a mezi kontrakcemi jsem se nemohla uvolnit a odpocinout si. Vsude bylo pritmy, svitila jen solna lampa a Kuba hral nepalske pisne co jsme mela pripravene / jako u prvniho porodu/. Pomahalo mi se omyvat zinkou a mit zavrene oci. Pak prisla Jara dala mi nejaky olej na uklidneni, nepamatuji si jestli do vany nebo na bricho. A radila mi abych se mezi kontrakcemi snazila uvolnit a hybala boky, dychala semnou a rikala , ze mam brat kontrakce jako VLNY, a mezi odpocivat, Strasne mi to pomohlo, a byla jsem schopna mezi uplne vypnout a skoro az usnout a vlny krasne prodychavat. Citila jsem z Jary uplny klid a podporu, bylo to uzasne! Pak si myslim, ze me kontrolovala a uz jsem byla na 4 prsty. Z nejakeho duvodu mi to prislo, ze uz je to strasne dlouhe, ale bylo to teprve chvili.. Jen moje telo uz bylo asi pripravene, hlave ta nase holcicka. Zacala jsem s ni komunikovat a rikat ji, ze uz muze, ze na ni cekame - to mi take pomohlo, a bylo to i dost emotivni. Pak po par kontrakcich uz jsem citila vetsi tlak hlavicky a zacinala tlacit i na oblast zadku. Rikala jsem Jare, ze uz tlaci a ze bych chtela rodit a ona s klidem odpovedela, pokud to tak citis muzes zacit trochu tlacit a jeste te vysetrim. Pak zmizela a sla pripravit sal. V te chvili me prislo, ze dalsi kontrakci sama nedam, panika! Ptala jsem se Kubi - kde je? Rikal ze sla jen pripravit sal a ja na to musi se vratit! Vratila se samozrejme, a ja ji rikala, at uz nikam nechodi.

Sli jsme na sal, kde jsem se mela rozhodnout v jake pozici a kde budu rodit. Uz jsem vedela, ze na 4 urcite ne, protoze me tahlo bricho a bez rozmysleni jsem si vylezla na kozu a sedla si do klasicke polohy, jako pri vysetreni - hlavne , ze jsem vzdy rikala, takhle rodit nechci :) Prodychvala jsem kontrakce a uz citila malou vice a vice. Ale tato poloha mi kvuli zadum nebyla uplne prijemna, rekla jsem to Jare a ta mi poradila si lehnout na bok a dat si nohu nahoru. A zacala jsem tlacit, byla jsem prekvapena, ze bolest je velmi intenzivni a vse vnimam o dost vice nez u prvniho porodu. Jako kdybych si vice uvedomovala kazdy pohyb miminka a vice vse citila. Pekne jsem si behem kontrakci zarvala, Jara mi zahrivala hraz a najednou uz byla venku hlavicka. Ja si myslela, ze uz je mala venku, takze to byl trochu sok, kdyz jsem slysela, ze je venku jen hlavicka! Rikala jsem si, musim sebrat silu a Jara mi dodavala energii tim jak mi s klidem rikala pust ji dolu za chvili ji tady mate holcicku vasi, az se mi chce brecet jen si to vybavim...Poradne jsem parkrat zatlacila a byla na svete, slysela jsem ji a byla strasne dojata! Kuba taky. Jara mi ji hned podala a ja jsem si ji pritiskla k sobe, uzasny pocit, ten nejkrasnejsi na svete! Kuba se s ni take privital a udelali jsme si par fotek. Byla tak dokonala a malicka, skoro hned se prisala k prsu a dala si pak i to druhe, proste vedela. Jeste prisliy slabe kontrakce a porodila jsem placentu, ani jsem to skoro necitila. Prisel doktor a zasil me, jen 2 stehy! Mela jsem radost pri prvnim porodu jsem byla hodne sita a mela z toho strach. Jara pak malou vzala a zmerila a zvazila, je to teda poradna holka mela pres 3800g! Jara privezla vozik a jeli jsme na pokoj. Bylo rano a ja nemohla vubec spat, jen jsem na ni koukala a poslouchala jak si spokojene pobrukuje za spani. MILUJU!

Podani Kubi - tatinka:
Vnimam to celkem stejne jako Moni, Marecek nechtel vubec spat, a kdyz konecne usnul a Moni se sla vykoupat, tak jsem se tesil, ze si pustime oblibeny serial a dame si zmrzlinu. Prisla z vany do obyvaku, a muj prvni pocit byl - proc cura na zem? A pak mi to hned doslo. Nervozne jsem zacal poletovat , sbirat veci a resit babicku a Jaru najednou. Babicka dorazila behem chvilky, chudak si zrovna vzala prasek na spani asi 10 min predtim nez jsme zavolali. Mezi kontrakcemi jsme sli do auta. Dojeli jsem tam, pribehli jsme na WC a pak jsem sli za Jarkou, ktera koukala co tam delame a vynadala mi, ze jsem ji mel prece dat vedet az budeme vyjizdet. Pak jsem sli do osetrovny, kde tocili monitor a vzala si nejake papiry ode me. Moni porad chtela sundat a nandat ponozky. Pak jsem sli do koupelny /nikoliv na pokoj/ kde Moni dostala ATB pres kanylu. Behem toho Moni nekolikrat hekla , a pak se rozhodla, ze pujde do vany. Chtela podat zinku a dala si ji na oblicej, takhle lezela asi hodinu a pak se zacala otacet, a zjistila, ze to tak nejde. Jara ji vysetrila a rekla, ze to jde dobre, ze uz je na 4 prsty. A moni rikala, ze uz je to dlouhy. po chvili se Jara ptala jestli uz tlaci na zadek, rikala, ze jo. Tak sla pripravit sal a ja jsem Moni osusil a sli jsme. Prisli jsem na sal, musel jsem si sundat boty. Moni si lehla na to sedatko a prozivala svoje kontrakce a lamala drzadlo na kapacky. Jara furt rikala: pust mi ji sem dolu - coz mi prislo divny, jak kdyby mela neco vyhodit. Nakonec malou porodila. Prislo mi, ze rodi malou dyl jak Marecka. Mala byla cela fialova, to me zarazilo a byla peknej macek. Okamzite se prisala na prso, a ptal jsem se jestli jsou obe v poradku. Udelali jsme supracky fotky a malou si uzivali. Pak jsme vzali Moni do pokoje, kde byla jedna pani co uz odrodila. Chvil jsem byl na pokoji s nim a pak jel uplne hotovej domu.